niedziela, 7 września 2014

Wycieczka helikopterem dookoła Manhattanu ?? Why not?Kolejny nasz dzień w Nowym Jorku był również pełen przygód. Postanowiłam nie zmarnować tego wyjazdu i wykorzystać ten czas jak najlepiej tylko można.
Rano zarezerwowaliśmy sobie helikopter .. Tak wiem brzmi to dość dziwnie. ( ale kto bogatemu zabroni sobie zamówić helikopter). No dobra może i bym chciała, żeby helikopter mnie zabierał z pokoju hotelowego no ale niestety jeszcze tak dobrze nie mam..  W Nowym Jorku wycieczki helikopterem cieszą się dużą popularnością i dopiero później zrozumiałam dlaczego…
Cala wycieczka trawa 15 minut a wersja ekskluzywna 19 minut… Odliczanie tego czasu mnie rozbroiło no ale co kraj to obyczaj. Ceny na pierwszy rzut oka mogą się wydawać kosmiczne ale jak sobie przeliczycie wejścia na punkty widokowe to moim zdaniem helikopter dostarczy wam więcej wrażeń. Cena wycieczki z osobę w wersji zwykłej to 139 $ + 35 $ ubezpieczenia a w wersji 19 minutowej 239$ + 35$ ubezpieczenie. Firm,  które się tym zajmują jest cała masa i na pewno jak tylko wpiszecie Manhattan wycieczki helikopterem około 15 firm spokojnie się wyświetli.  Wszystkie z jednego miejsca startują i jedynie czym się różnią to może minimalnie cenami, wiec polecam przejrzeć wszelkie oferty. Moim zdaniem, cena jest wygórowana. Nie mogę powiedzieć, że ten sposób zwiedzania nie dostarcza nam atrakcji.  Oglądanie panoramy  Nowego Jorku i Statuy Wolności z góry jest niesamowitym przeżyciem. Jednakże w dużej mierze przypominało mi to przelot samolotem. Później doceniłam te widoki jak zachciało nam się wchodzić na punkty widokowe… 

Wejście chociażby na Empire State to koszt jedynie 61 $ co wydaje mi się stosunkowo drogo  w stosunku do wycieczki helikopterem ale o tym w innym poście napiszę. 
Kolejna niespodzianka to zdjęcia… Jest kategorycznie zabronione robienie zdjęć przed helikopterem.. Oczywiście nie znaczy to, że takich zdjęć nie będziecie posiadać! Na lądzie takie zdjęcia wykonuje firma z której wykupiliśmy wycieczkę. Cena za jedno zdjęcie to jedyne 20 $ .. jest także opcja z pendrivem  wtedy trzeba zapłacić 35$ i  dodatkowo dorzucają zdjęcia  helikoptera w powietrzu..  Ceny atrakcji turystycznych niestety dużo kosztują w porównaniu do innych miejsc jakie miałam okazje już zwiedzić.  Lecąc do Nowego Jorku  niestety trzeba mieć portfel wypchany pieniędzmi i na pewno wasz budżet ucierpi przez samo zwiedzania atrakcji turystycznych. 
W następnym poście napisze Wam o zakupach  w Wooldbury Common Premium a także elektronice, która teoretycznie jest taka tania jak wszystko w Nowym Jorku :)4 komentarze:

 1. Hi, I'll follow you with pleasure.
  Your blog is very nice and interesting.

  OdpowiedzUsuń
 2. woooow szczesciara!

  zapraszam do nas, dopiero zaczynamy i słowa otuchy wiele dla nas znaczą x
  http://baaambi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh wow, amazing pictures <3

  http://coco-colo.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń